fbpx
Rodzaje kopii zapasowych

Rodzaje kopii zapasowych

Lista

Wyróżniamy kopie zapasowe pełne, różnicowe i przyrostowe. Kopie mają różne przeznaczenie, tworzymy je i przywracamy w różny sposób. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje? Poniżej najistotniejsze informacje na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

Kopie zapasowe ‒ rodzaje 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, wyróżniamy kopie zapasowe pełne, różnicowe i przyrostowe. 

  1. Pełna kopia zapasowa ‒ pełna kopia zapasowa umożliwia archiwizację wszystkich wskazanych danych, na przykład dysków, folderów, plików.  Jest to najbardziej pojemny rodzaj kopii, który zwykle przygotowywany jest w pierwszej kolejności. W związku z tym, że jest to najbardziej pojemna kopia, zajmuje ona najwięcej miejsca, a jej przygotowanie jest najbardziej czasochłonne. Przywrócenie tego rodzaju kopii jest natomiast najprostsze ‒ taka kopia zapasowa nie zawiera wersjonowania zasobów (archiwizowana jest jedna wersja danych). 
  2. Kopia różnicowaw przypadku różnicowej kopii zapasowej archiwizowane są wyłącznie dane, które zostały zmienione od momentu przygotowania ostatniej, pełnej kopii zapasowej. Mamy tutaj dostęp do zasobów podstawowych, które zostały zarchiwizowane w ramach pełnej kopii zapasowej oraz do danych kopii różnicowej, która zawiera nowe oraz ostatnio zmodyfikowane pliki.
  3. Kopia przyrostowaw ramach kopii przyrostowej archiwizowane są dane, które zostały dodane bądź zmodyfikowane od czasu wygenerowania ostatniej kopii zapasowej. Nie mamy tutaj kumulacji nowych oraz zmodyfikowanych plików, dzięki temu możemy bez problemów przywrócić ostatnią kopię zapasową danych. Kopia przyrostowa zajmuje najmniej miejsca, a jej wykonanie jest najmniej czasochłonne. 

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755