fbpx
Jak dbać o laptopa? 

Jak dbać o laptopa? 

Lista

Chcesz, aby laptop służył Ci przez długi, długi czas? Zadbaj więc o odpowiednią ochronę i prawidłową eksploatację sprzętu. Kilka wydawałoby się nieznaczących czynności może wiele zdziałać. Przygotowaliśmy kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Jak zwiększyć żywotność laptopa?

Większość osób przed kupnem laptopa dokładnie sprawdza parametry, analizuje możliwe rozwiązania i koncentruje się na tym, by kupić jaknajlepszy sprzęt. Niestety, niezwykle często zdarza się tak, że gdy już zakupimy komputer zapominamy o podstawowych kwestiach, które mogą zwiększyć żywotność urządzenia i sprawić, że przez długi czas będzie działało bezawaryjnie.

1. Zamykanie i otwieranie laptopa ‒ warto zachować ostrożność przy otwieraniu i zamykaniu komputera i zawsze robić to delikatnie, trzymając za środek matrycy. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko uszkodzenia zawiasów.

2. Zainwestuj w podkładkę chłodzącą ‒ najlepiej położyć komputer na stoliku bądź biurku, a jeśli chcemy korzystać z niego na łóżku, sofie czy kanapie, użyć  podkładki chłodzącej. Trzymanie laptopa na kolanach, kocu czy poduszce, utrudni przepływ powietrza i może doprowadzić do przegrzania karty graficznej bądź procesora.

3. Nie stawiaj płynów przy komputerze ‒ chwila nieuwagi i woda, sok, napój gazowany bądź inny płyn mogą znaleźć się na klawiaturze komputera, zalenie to jedna z najczęstszych usterek. Warto zachować szczególną ostrożność i trzymać napoje z daleka od sprzętu.

4. Czyść swój komputer ‒ dobrze też pamiętać o regularnym czyszczeniu komputera, wystarczy przetrzeć klawiaturę ręcznikiem papierowym bądź przeznaczonymi do tego chusteczkami, usunąć kurz, pył i wszelkiego typu zabrudzenia. Dobrze też regularnie czyścić wentylację komputera za pomocą sprężonego powietrza.

5. Prawidłowe ładowanie ‒ aby maksymalnie wydłużyć żywotność baterii, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim, gdy laptop będzie już naładowany, odłączmy ładowarkę. Wskazane jest także, by unikać krótkich cykli ładowania, na przykład z 80 do 100%.

6. Ostrożność podczas transportu ‒ laptopa najlepiej przenosić w przeznaczonej do tego torbie. Istotne też, by zachować szczególną ostrożność podczas rozpakowywania i pakowania komputera.

7. Wsparcie specjalistów ‒ gdy zauważymy, że z naszym laptopem dzieje się coś niepokojącego, skontaktujmy się z fachowcami, którzy zdiagnozują problem i rozwiążą go.

Podsumowanie

Kilka prostych czynności takich, jak prawidłowe otwieranie i zamykanie laptopa, trzymanie płynów z dala od sprzętu, regularne czyszczenie, a także unikanie miękkich, utrudniających wentylację podłoży to sposób, by przedłużyć żywotność sprzętu.

 

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755