fbpx
Komputer dla gracza 

Komputer dla gracza 

Lista

Komputer, który służy wyłącznie do przeglądania internetu czy obsługi pakietów biurowych różni się od tego, który wykorzystywany jest do gier. Najnowsze gry to spore wyzwanie dla sprzętu – zwłaszcza, jeśli zależy nam na wysokiej jakości obrazie i dokładnym odwzorowaniu detali. Na jakie kwestie warto więc zwrócić uwagę podczas wielkich poszukiwań komputera stacjonarnego do gier bądź komponentów, z których samodzielnie złożymy urządzenie? Poniżej kilka podpowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Aby sprzęt gamingowy w pełni odpowiadał potrzebom gracza i zapewnił wysoki komfort gry, musi być wyposażony w przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, w wysokiej jakości system chłodzenia, dodatkowy, szybki dysk SSD czy zasilacz o dużej mocy. Przejdźmy jednak do szczegółów.

  • Procesor ‒ absolutne minimum to procesor 4-rdzeniowy, choć dostępne są również procesory 6- i 8-rdzeniowe. Komputer mający 6 lub 8 rdzeni to sprzęt z wyższej półki, który będzie nam służył przez długi, długi czas.
  • Karta graficzna ‒ do wyboru mamy karty producentów ‒ NVIDIA i AMD, które różnią się wydajnością i ceną. Do wyboru mamy karty GeForce GTX 1650 Super, Radeon RX 5500 XT,GeForce GTX 1660 Super, Radeon RX 5600 XT oraz wiele innych. W zależności od typu gier, w jakie gramy zakupić możemy karty dedykowane i zintegrowane ‒ w przypadku sprzętu gamingowego karta zintegrowana może okazać się niewystarczająca.
  • Dyski ‒ dysk również ma znaczenie, im szybszy i wydajniejszy, tym kolejne poziomy gry będą szybciej ładować się.
  • Zasilacz ‒ komputer o mocnych podzespołach wymaga porządnego zasilacza. (Możemy nawet samodzielnie wyliczyć zapotrzebowanie poszczególnych komponentów i na tej podstawie dobrać zasilacz).
  • Płyta główna ‒ płyta główna musi być dopasowana do pozostałych podzespołów. Warto też sprawdzić czy płyta wyposażona jest w takie funkcje jak redukcja szumów, porty przeznaczone do gamingowych akcesoriów czy priorytetyzacja ruchu sieciowego pod kątem gier.
  • Wentylator ‒ wentylator to niezwykle istotny element sprzętu gamingowego. Wymieniony element zabezpieczy komponenty przed przegrzaniem, a co za tym idzie, zwiększy wydajność i żywotność sprzętu.
 • Monitor ‒ rozdzielczość, przekątna, a także parametry matrycy to najistotniejsze parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając monitor do sprzętu gamingowego. 

Akcesoria dla graczy

Aby zwiększyć komfort oraz jakość gry, dobrze jest wyposażyć się w wysokiej jakości akcesoria, między innymi w odpowiednio wyprofilowaną myszkę, wygodny fotel, porządną klawiaturę ‒ najlepiej z opcją programowania klawiszy i z dodatkowymi przyciskami multimedialnymi.

Podsumowanie

Jak widać, w przypadku komputera do gier istotny jest cały szereg parametrów, między innymi są to karta graficzna, procesor, dysk, zasilacz, wentylator czy monitor. W razie problemów warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą nam w wyborze optymalnego rozwiązania.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755