fbpx
Cechy dobrego serwera dla firmy

Cechy dobrego serwera dla firmy

Lista

Właściciele firm, którzy chcą założyć swoją stronę internetową, powinni zainwestować w porządny hosting, czyli tak zwany serwer. Jest to dysk, na którym przechowywane są dane ze strony www przedsiębiorstwa. Każdy użytkownik, który wchodzi na określoną witrynę, pobiera dane, dzięki czemu może przeglądać stronę www w internecie. Warto pamiętać, że wysoka jakość serwera ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o między innymi wygodę przeglądania strony. Czym powinien cechować się zatem dobry serwer? Odpowiadamy poniżej.

Dobry serwer – dlaczego jest tak ważny?

Obecnie praktycznie każda firma musi mieć stronę internetową, gdyż dzięki temu przedsiębiorcy mogą dotrzeć ze sprzedażą swoich usług lub towarów do wielu potencjalnych klientów i tym samym zwiększyć przychód. Serwery odpowiadają za sprawne działanie strony internetowej.

Wykupiony hosting powinien być zatem wysokiej jakości, aby witryna mogła sprawnie się wczytywać. Warto wspomnieć, że strona, która ładuje się powyżej 3 sekund, przestaje być atrakcyjna dla odbiorcy i odnotowuje wysoki współczynnik tak zwanych odrzuceń, czyli bounce rate. Nie warto zatem oszczędzać na zakupie serwera. Jakie cechy powinien mieć jeszcze dobry hosting?

Cechy dobrego serwera

  • możliwość dalszej rozbudowy strony w przyszłości,
  • brak limitu transferu – stanowi on sumę danych pobieranych oraz wysyłanych użytkownikom, wchodzącym na daną stronę www,
  • uptime na wysokim poziomie – najlepiej, gdy osiąga mniej więcej 95-98%. Serwer powinien wyróżniać się znikomą ilością przerw w dostępie do danych. Jedyny brak dostępności powinien występować w momencie przerw konserwacyjnych.
  • możliwość wykonania kopii zapasowych – hostingodawca powinien regularnie wykonywać kopie zapasowe danych.

Decydując się obecnie na prowadzenie przedsiębiorstwa, należy zainwestować w odpowiedni i wysokojakościowy serwer, który umożliwi zainstalowanie danych, postawienie funkcjonalnej strony internetowej, a w przyszłości dalszą rozbudowę witryny. Hosting powinien mieć także między innymi nielimitowany transfer i uptime na wysokim poziomie. Nie warto oszczędzać na zakupie serwera.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755