fbpx
Co to jest audyt informatyczny i dlaczego warto go zrobić?

Co to jest audyt informatyczny i dlaczego warto go zrobić?

Lista

Audyt informatyczny obejmuje szereg działań, które są związane z infrastrukturą informatyczną danej firmy. Można nazwać go kontrolą bezpieczeństwa, zasobów i możliwości systemu oraz jego funkcjonowania, przez doświadczonych specjalistów z zakresu IT. Dowiedz się, jak wygląda audyt informatyczny.

Audyt informatyczny – jak wygląda?

Zlecając firmie zewnętrznej audyt informatyczny, możesz spodziewać się między innymi kontroli zabezpieczeń Twojej sieci, jej stabilności, czy lustracji legalności i aktualności oprogramowania, z którego korzystasz, bez konsekwencji prawnych. Specjaliści sprawdzają zgodność Twojego systemu z normami technologicznymi, testują go i dostarczają dokumentacji przydatnej do potwierdzenia aktualnego stanu rzeczy. Kontrolują również dane archiwalne, w celu ustalenia, czy usterki systemu są automatycznie usuwane i zapoznają się z historią działania systemu. W czasie audytu informatycy zwracają uwagę na to, czy cele, z uwagi na które system funkcjonuje, są wykonywane. Jeśli nie, należy dokonać jego konfiguracji.

Dlaczego warto?

Przegląd dokonywany przez specjalistów z branży IT jest podstawą do realizowania zmian w zakresie systemu informatycznego firmy. Dzięki niemu wiadomo, co należy zmienić lub uaktualnić. Oprócz tego audyt umożliwia:

  • minimalizację kosztów działania systemu,
  • ochronę przed atakami hakerskimi,
  • ograniczanie ryzyka awarii systemu do minimum,
  • zmniejszanie prawdopodobieństwa wycieku danych,
  • zachowanie sprawności i wydajności sprzętu,
  • zapewnienie braku przerw w funkcjonowaniu firmy,
  • zwiększenie efektywności działania systemu i oprogramowania.

Specjaliści przeprowadzający audyt mogą skoncentrować się na kontroli sprzętu, bezpieczeństwa lub oprogramowania, albo uwzględnić w przeprowadzanej kontroli wszystkie trzy z wymienionych obszarów. Koszty poniesione w związku z zamówieniem audytu, szybko się zwracają, dzięki możliwości wdrożenia zmian i zaleceń, które usprawnią działanie Twojej firmy na poziomie systemu informatycznego.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755