fbpx
Jak zabezpieczyć komputery firmowe przed malwarem?

Jak zabezpieczyć komputery firmowe przed malwarem?

Lista

Mianem malware określa się złośliwe oprogramowanie, czyli fragmenty kodu oraz programy, które szkodzą systemowi. Mają one na celu inwazję, uszkodzenie oraz dezaktywację komputerów, systemów komputerowych, nośników danych, czy tabletów. Nie da się ukryć, że problem z malware dotyka nie tylko sieci domowe, bardzo często infekuje również komputery firmowe, co w efekcie skutkuje poważnymi problemami z dostępem do, między innymi danych firmowych przechowywanych na dyskach. Jak zabezpieczyć komputery firmowe przed malwarem?

Inwazyjne działanie malware

 

Oprócz usunięcia lub zniszczenia ważnych programów i informacji złośliwe oprogramowanie może doprowadzić do, np. wycieku poufnych danych. Warto zatem przedsięwziąć kroki, które ochronią komputer firmowy przed inwazją malware. W jaki sposób to zrobić?

Antywirus

Najpowszechniejszym sposobem na ochronę danych jest instalacja antywirusa, który w świetny sposób będzie lokalizował oraz zwalczał różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Na rynku obecnie nadal można nabyć wersje darmowe oraz płatne. Decydując się jednak na instalację antywirusa, w celu ochrony komputerów firmowych, rozsądniej jest postawić na wersję płatną. W przypadku płatnej subskrypcji można liczyć na pomoc specjalistów oraz stałe aktualizowanie oprogramowania.

Systemy UTM

Niestety, w przypadku przedsiębiorstw oprócz danych firmowych mogą ucierpieć także dane klientów. Właściciele firm powinni zatem zdecydować się na rozwiązanie kompleksowe, jakim są systemy UTM (Unified Threat Management), które zawierają różne funkcje w jednym sprzęcie.

W systemach UTM znajdują się między innymi takie programy, jak, np.: antywirus, antymalware, antyspyware, firewall i wiele innych. Praca tego systemu jest dość łatwa, działa on na podstawie jednej konsoli administracyjnej, która pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjonalnościami.

Malware jest inwazyjnym oprogramowaniem, doprowadzającym do zawirusowania komputera oraz bardzo często do utraty cennych danych. Prowadząc własną firmę, warto zdecydować się na instalację antywirusa na każdym komputerze lub też na instalację systemu UTM, będącego kompleksowym rozwiązaniem, w skład którego wchodzi, między innymi: antywirus, antymalware, antyspyware itp.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755