fbpx
Najczęstsze usterki laptopów 

Najczęstsze usterki laptopów 

Lista

Usterka laptopa potrafi podnieść ciśnienie nawet najspokojniejszym osobom. Jakie są najczęstsze usterki laptopów? Z jakim problemami ze sprzętem mierzą się użytkownicy? Zachęcamy do lektury!

Usterki laptopów

 

  1. Zalanie laptopa ‒ wielu z nas przy laptopie sączy kawę, herbatę, wodę, a nawet piwo czy drinka. Niestety, wystarczy chwila nieuwagi, aby ów płyn wylądował na klawiaturze komputera. Zalanie to jedna z częstszych przyczyn usterek sprzętu.
  2. Uszkodzenie matrycy ‒ uszkodzenie matrycy, podobnie jak zalanie komputera związane jest nieuwagą użytkownika. Zbyt gwałtowne rzucenie torby z komputerem na siedzenie samochodu, strącenie komputera ze stołu bądź z biurka czy uderzenie o monitor twardym przedmiotem to jedna z licznych przyczyn wspomnianego problemu.
  3. Przegrzanie ‒ przegrzanie laptopa to kolejna z częstych usterek. Najczęściej spowodowane jest ono brakiem odpowiedniej konserwacji lub nieprawidłowym użytkowaniem, na przykład trzymaniem laptopa na kolanach, kocu czy poduszce. Warto, w szczególności starsze modele laptopów, poddać konserwacji chłodzenia, które polega na czyszczeniu wnętrza komputera, wymianie pasty termoprzewodzącej i termopadów.
  4. Uszkodzone gniazdo zasilania ‒ uszkodzenie gniazda zasilającego to dość poważny problem. Taka usterka skutecznie uniemożliwia korzystanie z komputera. Po rozładowaniu baterii nie jesteśmy w stanie jej naładować. W takim przypadku warto szybko udać się do serwisu.
  5. Blue screen ‒ blue screen, czyli niebieski ekran, informuje o problemach z alokacją pamięci bądź dokonywaniem zrzutu pamięci. Bardzo często jest to związane z uszkodzeniem pamięci operacyjnej.
  6. Awaria układu BGA ‒ o awarii systemu BGA mówimy, gdy laptop nie chce się włączyć.  Słyszalne są sygnały dźwiękowe, diody się świecą, a sprzęt nie chce się uruchomić. Taki stan rzeczy spowodowany jest awarią karty graficznej, mostka południowego, mostka północnego.

Inne problemy z laptopami to brak dźwięku, uszkodzony napęd DVD, uszkodzenie gniazda USB, wirusy i trojany.

Podsumowanie

Nawet najlepszy laptop może ulec awarii, w takim przypadku warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy zdiagnozują i usuną problem. Wśród najczęstszych usterek laptopów wymienić możemy uszkodzenia matrycy, zalanie komputera, awarię układu BGA, uszkodzone gniazdo zasilania, blue screen i inne.

 

Browse the fancy text converter collection to highlight what is important in your documents.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755