fbpx
Niedrogi domowy monitoring

Niedrogi domowy monitoring

Lista

W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny oraz ochronić swój majątek przed osobami niepożądanymi? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury! 

 

Zabezpieczenia antywłamaniowe

 

Wbrew pozorom, aby zwiększyć bezpieczeństwo własnego mienia nie trzeba wydawać bajońskich sum. Dostępne są skuteczne rozwiązania, które nie generują wysokich kosztów. Jednym z dostępnych na rynku i coraz bardziej popularnych opcji  jest monitoring CCTV.

Monitoring CCTV, nazywany również telewizją przemysłową to zabezpieczenie, z którego korzysta coraz więcej osób. Takie rozwiązanie umożliwia obserwowanie zarówno wnętrza domu, jak i otaczającego go terenu. Warto też zaznaczyć, że nagrania z takich kamer  mogą posłużyć jako materiał dowodowy w sądzie, a także w znacznym stopniu ułatwić identyfikację przestępcy. Instalacje CCTV podłączone są do sieci, dzięki temu możemy za pomocą różnego typu urządzeń, na przykład komputera czy telefonu, obserwować nasz dom i sprawdzać czy wszystko jest w porządku.

Telewizja przemysłowa nie generuje wysokich kosztów, a stanowi bardzo dobre zabezpieczenie.

 

 Instalacja CCTV

 

Instalacja CCTV skonstruowana jest z kilku elementów, są to:

  • Kamery ‒ na rynku dostępne są różne rodzaje kamer w szerokim przedziale cenowym. Urządzenia różnią się rozdzielczością, jakością przesyłanego obrazu, niektóre modele umożliwiają rejestrację w całkowitej ciemności. Zakupić też możemy kamery o doskonałej odporności na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych czy też modele wyposażone w różnego typu funkcje dodatkowe. Wybierać możemy między kamerami kopułkowymi, kamerami z promiennikiem IR, kamerami obrotowymi czy kamerami kompaktowymi.
  • Rejestrator ‒ rejestrator to bardzo ważny element całej instalacji. Umożliwia on zapis oraz przechowywanie przesyłanego przez kamerę obrazu. Zakup rejestratora to koszt od około 250 do 800 zł.

 

System  analogowy czy IP?

 

Do wyboru mamy dwa systemy monitoringu ‒ system analogowy oraz system IP. Systemy analogowe są dość tanie i nie zapewniają tak dobrej jakości obrazu, jak systemy IP. Co więcej, montaż z wykorzystaniem technologii analogowej wymaga użycia licznych kabli i przewodów. Technologia IP to bezprzewodowy system monitoringu zapewniający wysoką jakość obrazu ‒ montaż instalacji z wykorzystaniem takiej technologii przebiega sprawniej niż w technologii analogowej.

 

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring domowy?

 

Powodów, dla których warto zdecydować się na podłączenie monitoringu domowego jest wiele przede wszystkim: 

  • poczujemy się bezpieczniej
  • podczas nieobecności, na przykład w czasie wakacji, będziemy mogli za pomocą kilku kliknięć sprawdzić, co dzieje się w naszym domu
  • system kamer jest straszakiem dla złodziei ‒ często zdarza się, że rabuś po ujrzeniu kamer  rezygnuje ze swojego zamiaru

 

Inne rozwiązana

 

Wśród innych rozwiązań, dzięki którym będziemy bardziej spokojni o nasze mienie wymienić możemy:

  • rolety antywłamaniowe
  • videodomofon
  • oświetlenie z czujnikami ruchu
  • system alarmowy

 

Podsumowanie

 

Instalacja CCTV to doskonały sposób, by zabezpieczyć własne mienie i zwiększyć bezpieczeństwo najbliższych osób. Taka instalacja umożliwia obserwację domu oraz otaczającego go terenu za pomocą komputera bądź urządzeń mobilnych. W zależności od potrzeb i możliwości możemy zdecydować się na telewizję przemysłowa w technologi analogowej bądź IP.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755