fbpx
Obsługa i opieka informatyczna dla Firm – bezpieczny świat IT

Obsługa i opieka informatyczna dla Firm – bezpieczny świat IT

Lista

Informatyzacja firm to dzisiaj absolutny standard. Zarówno małe, jak i bardzo duże biznesy – korzystając z różnych rozwiązań informatycznych, które ułatwiają pracę, czynią ją efektywniejszą i przede wszystkim pozwalają na dotrzymywanie kroku konkurencji.

Nowoczesne systemy IT wykorzystywane w firmach, wymagają jednak stałej obsługi. To nie tylko aktualizacja oprogramowania czy wdrażanie nowych rozwiązań, ale także dbanie o bezpieczeństwo całej sieci oraz konfiguracja. To również reagowanie na pojawiające się awarie, które nierzadko mogą całkowicie zrujnować pracę i doprowadzić do strat finansowych. Firmy mają do wyboru tak naprawdę dwie podstawowe możliwości, a więc zatrudnienie zespołu informatyków lub przekazanie obsługi IT zewnętrznej firmie i w większości przypadków ta druga opcja okazuje się dużo bardziej opłacalna.

Dlaczego warto korzystać ze wsparcia IT firm informatycznych?

Jest wiele powodów, które zachęcają do korzystania z usług wsparcia informatycznego dla firm. Pośród nich najbardziej uwidacznia się jednak zwykła oszczędność pieniędzy, wynikająca z unikania konieczności zatrudniania pracowników. Jeśli prowadzi się duży biznes z rozbudowaną infrastrukturą informatyczną to niestety, jeden informatyk nie wystarczy. Potrzebujemy zespołu takich pracowników, których musimy jeszcze odpowiednio wyposażyć i nierzadko solidnie przeszkolić. Przy opiece informatycznej płacimy ułamek tego w ramach jednej usługi, nie martwiąc się o zatrudnianie własnych pracowników.

Do istotnych zalet należy również zaliczyć dostęp do wsparcia najlepszych specjalistów z branży. To ludzie bardzo doświadczeni w swojej pracy, którzy służą pomocą nie tylko przy konfigurowaniu czy usuwaniu awarii, ale także wtedy, gdy zachodzi konieczność rozbudowy istniejącego systemu lub wdrożenia nowego oprogramowania.

Opieka informatyczna to również wygoda. Zewnętrzna firma jest do dyspozycji o każdej porze i gwarantuje sprawną reakcję na każde zgłoszenie, co ogranicza ryzyko strat finansowych w związku z awarią systemu IT.

Jakie zagrożenia bezpieczeństwa zagrażają firmom?

W dzisiejszych czasach korzystanie z opieki IT nabiera jeszcze większego znaczenia z racji bezpieczeństwa systemów informatycznych. Źle zabezpieczony i administrowany system generuje mnóstwo zagrożeń, o których istnieniu każdy powinien mieć pełną świadomość.

Wyciek lub utrata wrażliwych danych

Największe zagrożenie dotyczy wrażliwych informacji, a więc danych osobowych, które firmy trzymają na swoich serwerach. Brak zabezpieczeń to nie tylko ryzyko ich bezpowrotnej utraty, ale także wycieku czy kradzieży. W czasach obowiązywania przepisów RODO obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest odpowiednie zabezpieczanie takich informacji.

Kosztowne awarie systemu IT

Mnóstwo firm w pełni opiera swoją pracę na systemach informatycznych. Kiedy dojdzie więc do poważnej awarii, praca może zostać nawet całkowicie zatrzymana, co przełoży się nierzadko na ogromne straty, a nawet na utratę dobrego wizerunku.

Utrata cennych danych

Przedsiębiorstwa operują dzisiaj na potężnych bazach danych, pełnych poufnych informacji, jak i danych niezbędnych do prowadzenia biznesu. Nawet drobna awaria może przyczynić się do bezpowrotnej utraty tych informacji. Jedną z usług opieki informatycznej jest w tego powodu wdrożenie narzędzie wykonującego kopie zapasowe.

Zleć obsługę i opiekę IT profesjonalnej firmie

Jak widać, opieka informatyczna w ramach jednej niskiej ceny to zwiększenie bezpieczeństwa, pomoc specjalistów w razie awarii oraz wsparcie przy konfiguracji czy unowocześnianiu systemu. Usługi takie powinni realizować specjaliści i dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy Kumanet. Zawsze profesjonalne podchodzimy do swojej pracy, gwarantujemy kompleksowe wsparcie najlepszych specjalistów, a do tego przystępne ceny.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755