fbpx
Profesjonalne kamery do monitoringu – monitoring CCTV

Profesjonalne kamery do monitoringu – monitoring CCTV

Lista

Telewizja przemysłowa staje się coraz bardziej popularna. Na takie rozwiązanie decydują się zarówno firmy i przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Jednym z elementów wchodzących w skład takiej instalacji są kamery. Jakie modele kamer w szczególności wykorzystywane są w instalacji telewizji przemysłowej? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Kamery do monitoringu CCTV

 

Wyróżniamy różne rodzaje kamer przeznaczonych do monitoringu CCTV. Jednym z podstawowych, bardzo ogólnych podziałów jest podział na kamery zewnętrzne i wewnętrzne.

  • Kamery zewnętrzne ‒ kamery zewnętrzne przeznaczone są do montażu na zewnątrz, na przykład na parkingach, przed obiektem, na ulicy.
  • Kamery wewnętrzne ‒ kamery wewnętrzne montowane są wewnątrz obiektów.

Kolejnym podziałem jest podział ze względu na rodzaj obudowy. Wyróżniamy tutaj:

  • Kamery kopułkowe ‒ takie kamery najczęściej montowane są w pomieszczeniach. Dostępne są także modele kopułkowe w specjalnych obudowach utrudniających zniszczenie ‒ montowane są na przykład w magazynach i w więzieniach, ale zdają też egzamin na zewnątrz.
  • Kamery Bullet ‒ kamery typu Bullet to modele, których obudowa ma kształt walca. Takie kamery bardzo często wyposażone są w oświetlenie LED. Plusem wspomnianych modeli jest to, że doskonale sprawdzają się nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
  • Kamery szybkoobrotowe ‒ kolejnym rodzajem są kamery szybkoobrotowe. W przypadku takich kamer mamy możliwość zdalnego sterowania obrotem w poziomie oraz wychyleniem w pionie. Co więcej, dostępne są także różne funkcje obiektywu i kamery ‒ zoom, iris, focus.
  • Kamery kompaktowe typu BOX ‒ kamery kompaktowe typu BOX sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Wyróżniamy także kamery kolorowe oraz kamery typu dzień-noc.

  • Kamery dzień-noc to modele, które zapewniają dobrą obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Gdy warunki oświetleniowe nie są dobre, na przykład w nocy, kamery przechodzą w tryb monochromatyczny
  • Kamery kolorowe zapewniają dobrą jakość obrazu przy dobrych warunkach oświetleniowych.

Podsumowanie

Telewizja przemysłowa, czyli monitoring CCTV, to sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz. Ważnym elementem takiej instalacji są kamery. Wyróżniamy między innymi kamery zewnętrzne i wewnętrzne, kolorowe i typu dzień-noc, kompaktowe, szybkoobrotowe i inne.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755