fbpx
Outsourcing IT ‒ czy jest? kiedy warto się zdecydować?

Outsourcing IT ‒ czy jest? kiedy warto się zdecydować?

Lista

Z outsourcingu usług IT korzysta wiele firm i przedsiębiorstw o różnym profilu działalności. Zewnętrzne usługi IT sprawią, że zatrudnianie informatyka na etat  nie jest konieczne, a my otrzymujemy pomoc zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Na czym konkretnie polegają takie usługi i kiedy warto zdecydować się na nie?

Czym jest outsourcing IT?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest outsourcing IT? Outsourcing IT to świadczone przez firmy zewnętrzne usługi informatyczne dla firm o różnym profilu działalności. Decydując się na takie rozwiązanie, przedsiębiorcy mogą skupić się na tym, na czym znają się najlepiej, zamiast martwić się kwestiami związanymi z aktualizacjami oprogramowania, działaniem sprzętu komputerowego i innymi kwestiami informatycznymi.

Outsourcing ‒ zalety

Kiedy warto zdecydować się na outsourcing IT? Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne w przypadku firm, które w jakimś zakresie potrzebują wsparcia specjalistów z zakresu IT.

Jakie zalety ma outsourcing IT? Tutaj wymienić możemy  takie plusy, jak:

  • Komfort ‒ decydując się na outsourcing IT, nawiązujemy współpracę z zespołem specjalistów z różnych dziedzin informatyki, dzięki czemu otrzymamy fachową pomoc w wielu kwestiach, na przykład takich, jak administrowanie siecią i serwerami, tworzenie stron i aplikacji, archiwizacja danych, usuwanie bieżących awarii, przeprowadzanie audytów, doradztwo IT i wielu, wielu innych. Pracownik etatowy nie będzie miał tak szerokiej wiedzy jak cały zespół specjalistów.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy ‒ outsourcing IT to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musimy zatrudniać pracowników etatowych i martwić się kosztami z tym związanymi, rekrutacją, gospodarowaniem przestrzenii w biurze. Odchodzą nam również takie zmartwienia, jak urlopy i zwolnienia lekarskie informatyka.
  • Stała pomoc ‒ pracownik etatowy może wziąć urlop, przebywać na zwolnieniu lekarskim czy po prostu  z jakiś powodów być nieobecny w pracy, w takim przypadku nie pomoże nam w rozwiązywaniu problemów. Decydując się na outsourcing IT, możemy być pewni, że zawsze otrzymamy fachową pomoc ‒ nawet, gdy nasz opiekun będzie nieobecny, zastąpi go inna osoba.

Podsumowanie

Outsourcing IT to obsługa informatyczna firmy bądź przedsiębiorstwa świadczona przez  specjalistów zewnętrznych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, wśród których wymienić możemy oszczędność czasu i pieniędzy, a także umowę dopasowaną do potrzeb i stałe wsparcie fachowców specjalizujących się w różnych kwestiach z zakresu informatyki.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755