fbpx
Montaż instalacji i systemów monitoringu CCTV

Montaż instalacji i systemów monitoringu CCTV

Lista

Ochrona budynków firmowych to priorytet dla każdego przedsiębiorcy i na szczęście z pomocą w tym zakresie przychodzą nam dzisiaj nowoczesne systemy telewizji przemysłowej, monitoringu CCTV, które są świetnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku bardzo dużych obiektów. Choć pozornie montaż oraz konfiguracja takiego systemu nie wydają się bardzo skomplikowanym zadaniem, to jednak w rzeczywistości potrzeba do tego dużej wiedzy, jak i doświadczenia. Co takiego sprawia, że lepiej zostawić to w rękach specjalistów i czym kierować się, podczas poszukiwania takich usług?

Dlaczego nie warto montować monitoringu samodzielnie?

Problemy przy samodzielnym montażu mogą zacząć się już na etapie wyboru sprzętu. Zaczynamy zadawać sobie mnóstwo trudnych pytań, w tym między innymi o to, jakie urządzenia będą nam potrzebne, które przewody kupić oraz na jakie konkretne kamery postawić. W nawet najprostszym systemie CCTV będziemy potrzebowali takich rzeczy, jak:

  • kamery wraz z uchwytami do nich,
  • urządzenia rejestrujące obraz wraz z dyskami do jego zapisu,
  • mnóstwo kabli wraz z wtyczkami i gniazdami,
  • zasilacze,
  • monitory do podglądu obrazu na żywo.

Kolejnym problemem jest wybór samych kamer. Muszą być one swoimi parametrami dopasowane do konkretnych potrzeb, jak i do warunków, w których mają pracować. Istotne jest również rozplanowanie miejsc ich montażu. Kamery telewizji przemysłowej powinny swym zasięgiem obejmować możliwie najwięcej przestrzeni, przy jednoczesnym zazębianiu się podglądu. Eliminujemy w ten sposób martwe punkty.

To oczywiście tylko kilka przykładów powodów, które powinny każdego zachęcić do skorzystania z usług specjalistów. Wbrew pozorom inwestycja w ich pracę naprawdę się opłaci, gdyż monitoring CCTV będzie gwarantował wysoki poziom bezpieczeństwa, bezproblemową obsługę oraz niezawodną pracę.

Jak wybrać firmę, która oferuje usługi i montaż kamer?

Pojawia się więc pytanie, na jaką konkretnie firmę się zdecydować, chcąc zbudować własny system CCTV. Jeśli nie mamy możliwości wybrania firmy z polecenia, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na doświadczenie oraz portfolio z poprzednio realizowanymi projektami. Taka firma powinna również oferować wsparcie przy wyborze samych urządzeń, jak i zajmować się ich sprzedażą. Idealnie, jeśli w ramach wybranej przez nas oferty dostaniemy także kompleksową usługę zaprojektowania systemu pod indywidualne potrzeby. W przypadku naszej firmy Kumanet zawsze zaczynamy od analizy danego budynku, wykonując profesjonalny projekt i dobierając później cały sprzęt idealnie dopasowany do konkretnych warunków.

Co powinieneś wiedzieć o projektowaniu systemów monitoringu?

Profesjonalne zaprojektowanie całego systemu to nie tylko idealny dobór urządzeń do potrzeb oraz do warunków, w których będzie on wykorzystywany. W czasie projektowania należy zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie kamer.

Urządzenia monitorujące należy umieszczać w maksymalnie trudno dostępnych miejscach, skutecznie maskując również wszelkie elementy instalacji, aby utrudnić potencjalnym złodziejom ich uszkodzenie czy wyłączenie. Dla bezpieczeństwa kamery powinny również widzieć siebie wzajemnie. W takiej sytuacji nie ma możliwości, aby włamywacz „rozbroił” jedną z nich, będą w zasięgu innej.

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755