fbpx
Telewizja przemysłowa ‒ czym jest, jak działa? 

Telewizja przemysłowa ‒ czym jest, jak działa? 

Lista

Na montaż telewizji przemysłowej decydują się firmy i przedsiębiorstwa, jak również osoby prywatne. Czym jest taka instalacja, jakie są jej największe zalety i kiedy w szczególności warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Telewizja przemysłowa ‒ co to?

 

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest telewizja przemysłowa. Telewizja przemysłowa, nazywana również monitoringiem wizyjnym lub CCTV, to system umożliwiający odbieranie, przetwarzanie, wyświetlanie w czasie rzeczywistym oraz archiwizację rejestrowanego obrazu. Wszystko może odbywać się za pomocą jednej, kilku bądź kilkuset kamer.

Obraz ze wszystkich kamer przekazywany jest do tak zwanej centrali, dzięki czemu można jednocześnie obserwować nawet spory teren, a w razie potrzeby szybko zareagować.

Instalację telewizji przemysłowej tworzą takie elementy, jak kamery przemysłowe, rejestratory, monitory, zasilacze. W przypadku instalacji przewodowych konieczne są również przewody transmisyjne.

Zastosowanie telewizji przemysłowej

 

Zastosowanie kamer przemysłowych jest bardzo szerokie. Tego typu instalacje montowane są w sklepach, biurach, firmach o różnych wielkościach i profilach działania, jak również w galeriach handlowych, na lotniskach, dworcach, w bankach oraz w urzędach. Telewizja przemysłowa umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa w konkretnym pomieszczeniu, obiekcie bądź na terenie zewnętrznym, na przykład w parku, na parkingu czy na terenie przed firmą.

Dzięki CCTV można odstraszyć złodzieja oraz zidentyfikować go. Nagrania z kamer mogą być również bardzo pomocne podczas poszukiwań winnego czy też posłużyć jako materiał dowodowy w sądzie.

Monitoring przez internet

 

W przypadku osób, które często wyjeżdżają i zostawiają dom lub firmę bez opieki doskonałym rozwiązaniem jest monitoring przez internet.

Dostęp do przechwytywanego obrazu przez internet sprawi, że w każdej chwili i z każdego miejsca będziemy mogli sprawdzić, co dzieje się w naszym domu bądź w biurze. Dzięki temu zyskamy spokój, a w razie jakichkolwiek problemów będziemy mogli szybko zareagować.

Podsumowanie

 

Telewizja przemysłowa ‒ CCTV, to zamknięty system kamer, dzięki któremu można zwiększyć bezpieczeństwo w różnego typu obiektach, jak również na terenach zewnętrznych. Na montaż takiej instalacji decydują się zarówno firmy i przedsiębiorstwa, jak również osoby prywatne.

 

 

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Czechowicka 9C/9

52-016 Wrocław

Email: oferty@kumanet.pl

Tel: 717-330-755